Gay iniciativa dosáhla svého a ukončuje své působení v ČR

10. prosince 2008 v 20:18 | TBP35 |  Gay a vše kolem nich

Gay iniciativa v ČR končí, dosáhla svých cílů

Šéf Gay iniciativy v ČR Jiří Hromada
Šéf zaniklé Gay iniciativy Jiří Hromada

Občanské sdružení Gay iniciativa ukončilo ke 31. prosinci 2006 svoji činnost v Česku. Rozhodlo o tom jeho grémium. Na svoji funkci rezignoval i dlouholetý předseda organizace Jiří Hromada. Důvodem rozpuštění je fakt, že se sdružení podařilo prosadit skoro všechny záměry, které si stanovilo.

3. 1. 2007
Hromada stál v čele gay hnutí od roku 1990. "Důvodem je především předlouhá doba, po kterou jsem se těmto funkcím věnoval, ale také vědomí, že prakticky všechny naše záměry se s mými přáteli podařilo v této zemi prosadit a uvést v život," vysvětlil rezignaci ve svém dopise Hromada.
Za úspěchy organizace označil přijetí zákonů, které podle něj zrovnoprávňují gay a lesbickou minoritu s ostatními. Jako příklad uvedl zákon o registrovaném partnerství. Uvítal také, že se podařilo změnit myšlení občanů v ČR ve prospěch gayů a lesbiček, ale i například preventivní programy v rámci boje proti HIV/AIDS nebo svobodné podnikání určené gay a lesbické minoritě.
Jednotliví členové sdružení se budou podle Hromady z vlastní iniciativy nadále věnovat dobrovolné poradenské činnosti v oblastech právní, psychologické, sociální, sexuologické a prevence HIV/AIDS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama