Únor 2009

Láska mezi homosexuály

25. února 2009 v 20:26 | OJAZ TBP35 |  Gay a vše kolem nich

Láska mezi homosexualy:

V období od 10-15let věku u každého kluka, probíha tzv: hormonální přeměna a tělo hodně bouři, může se stát že přeměny jsou na tolik silné, že vyvolají lásku mezi mužem-mužem, je to na prosto normální.

Z hlediska vztahu mezi homosexuály je vztah težší než v heterosexualním vztahu,
vyplívá to z toho:
muž se přeorijentuje, muž si najde jineho partnera(ku). Láska mezi homosexuály od roku 2005 roste a zvyšuje se.

Bohužel homosexualové maji velky problém s kresťanstvím, podle papeže je homosexualita špatná, hríšná a nesouvisi s biblý, avšak kdo je homosexuál a je na to pyšný tak mu přejeme vřelé štěstí a hlavně zdraví.

Problem dneška:

Status nakažených homosexuálů virem HIV ke dni 28.1.2009 je 1 451 768 pozitivnich!!!Proto se prosím nepodceňujte a nespěte s kým koho neznáte, važte si zdraví mate ho pouze jednou za život.

Záhady spadaného listí

11. února 2009 v 22:32 | OJAZ TBP35
www.pospichal35.blog.cz

Co znamená slovo homosexualita

6. února 2009 v 23:08 | OJAZ TBP35 |  Gay a vše kolem nich
Homosexualita (z řeckého homós stejný a latinského sexus, pohlaví) je výhradní nebo převažující erotická náklonnost k osobám stejného pohlaví. Používají se také označení homosexuální orientace, homosexuální preference, homosexuální zaměření, homosexuální založení a další.
Jako první použil termín homosexualita v roce 1869 rakousko-uherský psychiatr maďarské národnosti Karol Mária Kertbeny (psán též Károly Mária Kertbeny, do roku 1847 Karl Mária Benkert) v traktátu proti soudobé pruské legislativě. Následovali Gustav Jager, Richard von Krafft-Ebing a Magnus Hirschfeld.

V roce 1973 vyřadila homosexualitu ze seznamu chorob Americká psychiatrická asociace a v roce 1992 Světová zdravotnická organizace.
Homosexuální založení se obvykle projevuje celoživotně v citové a vztahové rovině. Za příznivých okolností bývá spojeno se schopností vytvářet plnohodnotný citový vztah s osobou téhož pohlaví stejně jako u osob heterosexuálních. Za nepříznivých okolností může vést k neurotizaci, asociálnímu způsobu života nebo sebevraždě a různým formám společenského odmítání, stigmatizace nebo i k vážnému ohrožení jejího života ze strany společenského okolí.
Podle některých teorií a zkušeností (Sigmund Freud, Alfréd Kinsey, ale i některých dnešních zastánců tzv. reparativní terapie) je homosexuální reaktivita v různé či stejné míře vlastní většině lidí, třebaže u většiny jako nedominantní vlastnost: může se projevovat například citovou hloubkou v běžných a akceptovaných sociálních vztazích (přátelství, idea mužských spolků atd.).

Slovem homosexualita bývají někdy označovány i
  • tzv. homosexuální chování, míněn například pohlavní styk mezi osobami stejného pohlaví, často bez ohledu na souvislost s homosexualitou v prvním významu,
  • homosexuální identita - označení nebo sebeoznačení nějakého člověka za odlišného kvůli jeho homosexualitě v prvním nebo druhém významu slova,
  • život ve stejnopohlavním párovém vztahu.

DUHOVÁ VLAJKA

6. února 2009 v 22:52 | OJAZ TBP35 |  Gay a vše kolem nich
Duhová Vlajka
Duhová vlajka se stala nejpoužívanějším a nejrozeznatelnějším symbolem homosexuálního hnutí. Pojetí duhy je těžko novinkou. Duha se používala od antických časů ve všech kulturách - řecké, africké, původní americké, keltské a nejen těch. Dokonce Jesse Jacksonova duhová koalice používala duhu jako symbol svobody.
Duhová vlajka byla vytvořena umělcem Gilbertem Bakerem v San Franciscu v roce 1978. A toho roku byla poprvé oficiálně použita duhová vlajka jako symbol hrdosti gay a lesbických společností. V té době bylo potřeba vytvořit symbol homosexuálního hnutí, který by mohl být používán každý rok pro Gay Lesbickou přehlídku. Baker se inspiroval mnoha zdroji - od hnutí hippies až po hnutí za práva černochů a přišel s vlajkou s osmi pruhy. Barva hrála vždy důležitou roli v hnutí za práva homosexuálů. Baker vysvětloval, že každá barva zastupuje jinou stránku gay lesbického života:

• Růžová pro sexualitu

• Červená pro život

• Oranžová pro uzdravení

• Žlutá pro slunce

• Zelená pro přírodu

• Modrá pro umění

• Tmavě modrá pro harmonii

• Fialová pro ducha

Baker a třicet dalších dobrovolníků šilo a barvilo velké prototypy vlajek pro přehlídku v roce 1978. Ihned se stala hitem. Jakmile Baker vzal jeho návrh do San Francisco Flag Co., aby ji začali masově vyrábět pro přehlídku v roce 1979, musel odstranit růžový pruh. Bekare měl tento pruh ručně nabarvený a růžová nebyla dostupná v masové výrobě.
Později ten rok, když byl zavražďěn veřejně známý homosexuální předák Harvey Milk, vyhlásil výbor přehlídky Bakerovu vlajku za výborný symbol celé homosexuální komunity pro její sjednocení na protest proti této tragédii. Výbor přehlídky odstranil z vlajky tmavě modrý pruh, aby byly barvy rovnoměrně dělitelné podle ulic přehlídky: červená, oranžová a žlutá na jedné straně ulice; zelená, modrá, fialová na druhé. Tudíž dnešní šestibarvná vlajka se objevila během přehlídky v roce 1979.
Vlajka je zde jako symbol komunity, ne kvůli komerčnímu využití.

Zdroj: http://homophobia-is-gay.blog.cz